top of page

Dog Art Academy'de Konaklama

Misafirlerimizin mutluluğu ve güvenliği en önemli önceliğimizdir.

Seyahate çıkacaksınız ancak sevgili köpeğinizi yolculuğunuza dahil edemeyecekseniz Dog Art Academy Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi konaklama hizmetiyle size yardımcı olmaya hazır.

Öncelikle köpeğinizi konaklama için nereye bırakacak olursanız olun, bırakacağınız yere önceden giderek görmenizi, köpeğinizle ilgilenecek personel ve veteriner hekimle görüşüp ön bilgi almanızı, köpeğiniz ve sizin atmosferi tanımanız açısından  tavsiye ederiz.

Tesisimiz hem ev, hem de bahçe oryantasyonlu köpekler için  uygundur.

Kennel sistemimizde 4, 6 ve 8m2'lik açık/kapalı bölmeli, yazın serin, kışın sıcak kalmalarını sağlayan malzemeden yapılmış her gün düzenli temizlik ve dezenfeksiyon yapılarak uygun hijyenik koşulların sağlandığı bölmelerimiz vardır. Bunların dışında; çoğunlukla küçük ırklar için veya özel sağlık problemi, özel bakım ihtiyacı olan, ailesinden uzakta olmanın verdiği endişe ve stresi yaşayan köpeklerimiz için de bina içerisinde özel odalarımız ve bölmelerimiz mevcuttur.

Tesisimizde gerek pansiyon gerek eğitim amacıyla konaklayan tüm köpekler gün içinde sıklıkla bakıcı personel ve veteriner hekimimiz tarafından takip ve kontrol edilmektedir.

Köpeğinizin konakladığı süre boyunca herhangi bir sağlık problemi olduğu takdirde önce sizinle (köpek sahibi ile) daha sonra gerek görüldüğü durumda köpeğin kendi veteriner hekimi ile irtibata geçilerek gereken işlemler bilginiz dahilinde yapılır.

 

Tesisimize konaklamak üzere gelen her köpek için uygulanan belirli prosedürler vardır;

1-Öncelikle veteriner hekimimiz tarafından köpeğinizin aşı karnesi ve mikroçipi kontrol edilir ve genel muayenesi yapılır.

(Aşı karnesi yanında bulunmayan ve mikroçipi olmayan köpekler maalesef tesisimize kabul edilememektedir.)

 

2-İlk kontroller sonrasında her şey uygunsa, konaklama kayıt formu doldurulur ve köpek rahatlaması için gezinti alanlarına ve arkasından da uygun olan odaya yerleştirilir.

 

3-Konaklamak üzere gelirken köpeğinizin alıştığı beslenme düzenini değiştirmemek adına mutlaka köpeğiniz için kullandığınız mamayı yeterli miktarda getirmelisiniz. (Özel formülasyonlarla beslenen köpekler için derin dondurucuda saklama seçeneğimiz de vardır)

Mamasını getiremediğiniz durumlarda tesisimizden mama temin edebilirsiniz. Ancak ani mama değişimlerinin köpekler için hoş karşılanmayabileceğini ve mide-bağırsak sisteminde olumsuz durumlara yol açabileceğini bilmelisiniz.

 

4- Köpeğinizin kullandığı bir ilaç, vitamin veya yem katkı maddesi varsa veteriner hekimimize teslim edilip, kullanım şekli ve dozajları bildirilmelidir. Böylece köpeğinizin konakladığı süre boyunca ilaç takipleri de yapılabilir.

 

5- Köpeğinizin tesisimizde konakladığı süre boyunca kullanmasını istediğiniz kıyafet, yatak, battaniye gibi temel ihtiyaç malzemelerini yanında getirebilirsiniz. Tüm eşyalar köpeğinizin kayıt formuna not edilerek sizden teslim alınır.

(Kısa tüylü ve hassas bünyeli, özellikle küçük ırk köpeklerinizin yanında bahar ve kış aylarında kıyafet getirmenizi tavsiye ve rica ederiz 😊 )

 

 

Pansiyonda kalan köpeklerin günlük aktivite programları aşağıdaki gibidir;

7:30-9:00  arası günün ilk gezinti saati

(Köpeklerin gezinti yaptıkları süre içinde bakıcı personelimiz, sabah temizlik ve dezenfeksiyonlarını yapar ardından da köpeklerin mamaları hazırlanır.)

 

9:00-9.30  arası sabah öğün saati

(Tesisimizden erken saatlerde alacağınız ve araba tutması problemi yaşayan bir köpeğiniz varsa, isteğiniz doğrultusunda ve önceden bilgilendirme yaptığınız takdirde sabah öğünü verilmeyebilir.)

 

09:30-10:30 arasında tüm köpeklerin günlük rutin veteriner hekim kontrolleri yapılır. Düzenli ilaç ve bakım alması gereken köpeklerin bakımları yapılır.

 

10:30-11:30 arası köpeklerin dinlenme saati

(Mama sonrası tok karnına yüksek aktivasyon göstermemeleri ve dolu mideyle yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek adına sabah öğün saatinden sonra tüm köpeklerimiz dinlenir.)

 

11:30-13:30 arası öğlen gezinti saati

 

13:30-15:30 arası dinlenme saati

 

15:30-17:30 akşam gezinti saati

(Köpeklerin gezinti yaptıkları süre içinde bakıcı personelimiz, akşam temizlik ve dezenfeksiyonlarını yapar ardından da köpeklerin mamaları hazırlanır.)

 

17:30-18:00 arası akşam öğün saati

(Tesisimizden akşam saatlerinde alacağınız ve araba tutması problemi yaşayan bir köpeğiniz varsa, isteğiniz doğrultusunda ve önceden bilgilendirme yaptığınız takdirde akşam öğünü verilmeyebilir.)

18:00:19:30 arası akşam dinlenme saati

(Mama sonrası tok karnına yüksek aktivasyon göstermemeleri ve dolu mideyle yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek adına akşam öğün saatinden sonra tüm köpeklerimiz dinlenir.)

 

19:30-21:00 arası günün son gezinti saati

 

Tesisimizde toplamda 36 adet çevrili ve güvenli gezinti alanımız mevcuttur. Tüm köpekler gezinti alanlarına tasma-kayış takılmadan serbest bir şekilde çıkarlar. Anlaşabilen köpeklerin yanlarında mutlaka kendi boy ve yaş gruplarına uygun arkadaşları olur. Gezinti alanlarında bol oyun ve aktivasyonla keyifli vakit geçirirler. Gezinti saatleri esnasında başlarında kontrol amaçlı görevli personelimiz bulunur.

Eğer köpeğiniz diğer köpeklerle anlaşamayan bir köpekse veya diğer köpeklerden endişe duyuyorsa gezinti alanlarına tek başına çıkar.

Köpeklerin gezinti saatleri ve gezinti süreleri mevsimsel faktörlere göre değişkenlik gösterebilir. (yazın aşırı sıcak - kışın soğuk ve yağışlı hava şartlarına bağlı olarak)

Yağışlı ve güneşli hava koşullarında kullanılmak üzere üstü kapalı gezinti alanlarımız mevcuttur.

 

 

Köpeğinizi tesisimize getirmeden önce dikkat etmeniz gerekenler;

1- Köpeğinizin rutin veteriner hekim kontrolünü yaptırıp, aşılarının ve paraziter ilaçlarının tam ve güncel olduğundan emin olunuz.

Güncel aşı karnesini yanınıza almayı unutmayınız. Telefonlarınızdaki aşı takvimi uygulamalarını kabul edememekteyiz.

2- Köpeğinizin mikroçipini taktırıp, sisteme kaydını hala yaptırmadıysanız lütfen  öncelikle bu eksikleri tamamlayınız. Yeni yasayla beraber mikroçipi ve kaydı olmayan köpekleri maalesef tesisimize kabul edememekteyiz.

(Aşı karnesi yanında bulunmayan ve mikroçipi olmayan köpekler maalesef tesisimize kabul edilememektedir.)

IMG-7637.jpg

Huzurlu ve güvenli bir konaklama

Köpeğinizin konaklama süreci ile ilgili her türlü sorularınız için bize ulaşın.

bottom of page